Bylo nebylo…

Když Petra končila střední školu, chtěla si nechat vyrobit třídní ročenku. Zjistila však, že na českém trhu tuto službu nikdo nenabízí v odpovídající kvalitě. A tak se v září 2013 společně
s Katrin rozhodla změnit způsob, jakým budou studenti vzpomínat na svá studentská léta.

V březnu 2014 se společně s dalšími nadšenými studenty pustili do projektu v rámci oboru Multimédia v ekonomické praxi na Vysoké škole ekonomické a vznikl Ročenkomat.

Oficiálně jsme službu tentýž rok představili na Majálesu – největším studentském festivalu. Návštěvníci si mohli v našem stánku prohlédnout vzorové ročenky a vyfotit se se stylovými rekvizitami. Pořízené fotografie jsme použili k další propagaci a návštěvníci je mohou v budoucnu využít do své vlastní ročenky.

V rámci školního projektu jsme Ročenkomat přivedli do beta verze a zdárně jsme udělali státní zkoušky :-). Následně jsme zhodnotili všechny klady a zápory dosavadní práce a lehce jsme pozměnili strukturu a obsah ročenky a zároveň jsme kompletně předělali aplikaci, v níž se ročenky tvoří.

Ve školním roce 2014/2015 jsme již měli hotový produkt, plně fungující aplikaci a první nadšené studenty. Taktéž jsme se zúčastnili veletrhu Gaudeamus v Brně a v Praze a veletrhu Světa knihy 2015. Nechyběli jsme ani tento rok na Majálesu v naší mateřské VŠE zóně.

V květnu 2015 jsme se dostali do výběru 5 nejlepších projektů v rámci soutěže Rozjezdy roku za Moravskoslezský kraj, kde jsme nakonec získali 2. místo.

my